Wyspy szczęśliwe

LWT2016plakat02www

Występują: Aleksandra Abram, Alanis Alvarez,  Elise Alvarez, Olga Arendarczyk, Martyna Barut, Lidia Branny, Michał Deja, Monika Gołąb, Daria Jaskuła, Magdalena Kądziela, Pola Kosek, Paulina Kostaś, Karolina Kotarba, Sara Kubic, Martyna Maczuga, Barbara Malinowska, Maja Miłek, Tomasz Mudyn, Milena Najdychor, Anna Nowacka, Zofia Nowakowska, Wiktoria Oleniacz, Julia Piwowarczyk, Alicja Strączek, Zuzanna Szymańska, Emilia Trojan,  Zuzanna Wiśniewska, Filip Wiśniewski, Wiktoria Witek, Dominika Uliszak oraz Anna Branny, Kamila Klimczak, Kamila Pieńkos.

Premiera 9 lipca 2016

Zapraszamy na surrealną podróż teatralną do miejsc, w których nas nie ma. Nasz spektakl będzie wędrówką po wymyślonych wyspach, marzeniem o kontakcie z zapomnianą cywilizacją, szukaniem zatopionej Atlantydy, konstruowaniem praw na nowej Utopii.

Chcemy jak Jonathan Swift odbyć nowe „Podróże Guliwera”, jak Daniel Defoe wymyśleć los „Robinsona Crusoe” i razem z nim czekać na Piętaszka. Badamy zachowanie dzieci na wyspie z tego samego powodu, z jakiego badał je Juliusz Verne w „Dwóch latach wakacji” i William Golding we „Władcy much”. Razem z szekspirowskim Prosperem, magiem i reżyserem rozpętujemy burzę w umysłach bohaterów, ściągamy na wyspę wszystkich tych, którzy na pewno nie chcieliby się tam znaleźć. Inspirowała nas „Tajemnicza wyspa”, archipelag Wysp Nonsensu, „Wyspa Skarbów” i starożytne Elizjum.
Jak mogłyby wyglądać nieznane wysypy-światy, których jakimś cudem jeszcze nie odkryliśmy na naszych oceanach? Albo jak żyłoby się ludziom na jedynym ocalałbym z katastrofy skrawku Ziemi, jeśli cały świat zalałyby wody? Kto mieszka na Wyspach Szczęśliwych? Umarli, Dzicy, Obcy? Kto nią rządzi? Czy jej mieszkańcy potrzebują sztuki? Jakim językiem się porozumiewają?

Odkryjmy razem ostatnie tajemnice! Teatr w końcu jest wyspą na oceanie codzienności.

Spektakl jest efektem warsztatów „Lato w teatrze Bagatela 2016”.