Tajemnicza wyspa

Utopia czy Terra Incognita

czyli „świat idealny” kontra „ziemia nie tknięta ludzką stopą”.
Prosimy o przygotowanie pracy w dowolnym formacie: obraz, krótka forma tekstowa, zdjęcie, nagranie video itd. na temat jak mogłyby wyglądać nieznane wysypy-światy, których jakimś cudem jeszcze nie odkryliśmy na naszych oceanach? Albo jak żyłoby się ludziom na jedynym ocalałym z katastrofy skrawku Ziemi, jeśli cały świat zalałyby wody?

Wymyślcie świat dziewiczy, z oryginalną kulturą, mieszkańcami, którzy nie znają naszej cywilizacji. Albo wyspę, na której schronili się ludzie po Apokalipsie: czy zbudowaliby dokładną kopię naszego świata, czy raczej zaczęliby wszystko od nowa, na innych zasadach.

Skonstruujcie model wysypy lub statku/pojazdu, którym wyruszymy na wyprawę. Namalujcie przygody na Tajemniczej wyspie. Narysujcie jej mapę.
Wyślijcie nam opis Tajemniczej wyspy. Zaśpiewajcie o niej. Nagrajcie komórką krótki reportaż z takiego świata. Jakie prawa tam panują? Magia czy fizyka? Czy to jest świat realny czy fantastyczny? Kto mieszka na Tajemniczej wyspie? Kto nią rządzi? Czy jej mieszkańcy potrzebują sztuki? Jakim językiem się porozumiewają?