Wyspy szczęśliwe

Teatr Bagatela przedstawia:

Wyspy Szczęśliwe

Surrealna podróż teatralna do miejsc, w których nas nie ma

Nasz spektakl będzie podróżą po wymyślonych wyspach, marzeniem o kontakcie z zapomnianą cywilizacją, szukaniem zatopionej Atlantydy, konstruowaniem praw na nowej Utopii.

Chcemy jak Jonathan Swift odbyć nowe Podróże Guliwera, jak Daniel Defoe wymyślić los Robinsona Crusoe i razem z nim czekać na Piętaszka. Badamy zachowanie dzieci na wyspie z tego samego powodu, z jakiego badał je Juliusz Verne w Dwóch latach wakacji i William Golding we Władcy much. Razem z szekspirowskim Prosperem, magiem i reżyserem rozpętujemy burzę w umysłach bohaterów, ściągamy na wyspę wszystkich tych, którzy na pewno nie chcieliby się tam znaleźć. Inspirowała nas Tajemnicza wyspa, archipelag Wysp Nonsensu, Wyspa Skarbów i starożytne Elizjum.

Jak mogłyby wyglądać nieznane wysypy-światy, których jakimś cudem jeszcze nie odkryliśmy na naszych oceanach? Albo jak żyłoby się ludziom na jedynym ocalałbym z katastrofy skrawku Ziemi, jeśli cały świat zalałyby wody? Kto mieszka na Wyspach Szczęśliwych? Bliscy, Dzicy, Obcy, Umarli? Kto nią rządzi? Czy jej mieszkańcy potrzebują sztuki? Jakim językiem się porozumiewają?

Odkryjmy razem ostatnie tajemnice! Teatr w końcu jest wyspą na oceanie codzienności.

Opublikowane w